
2025 Hooaja reglement
Võistlusklassid
Alates 2025 hooajast toimub võistlus kahes võistlusklassis.
NB! Võistlused toimuvad samal ajal ja samal rajal, vaata infot etappide kohta siit.
PRO Class
Kasutatakse spetsiaalseid kuni 6S akuga, kuni 5.1” propelleritega FPV rallidroone, muud tehnilised piirangud puuduvad.
See klass sobib kogenud võistlejatele, kes soovivad näidata maksimaalset sooritus.
Rahvaliiga
Kasutatakse kuni 4S akuga, kuni 5.1” propelleritega FPV hobidroone.
See klass sobib hästi algajatele ja kesktasemel pilootidele, pakkudes võrdset ja sõbralikku võistlusõhkkonda.
Loe Rahvaliiga kohta lähemalt
Võistluse formaat ja kulg
Iga võistlus koosneb neljast osast, mis tagavad pilootidele ausa ja põneva võistluse:
Rajaga tutvumine ja treeningvoor (Trackwalk & Practice)
Võistluspäev algab rajaga tutvumisega (Trackwalk), mille käigus kõik piloodid jalutavad raja läbi ning saavad selge ülevaate trajektoorist ja võtmekohtadest. Ükski võistlusel osalev piloot ei ole enne võistlust rada lennutanud, mis tagab võrdsed võimalused kõigile osalejatele.
Pärast rajaga tutvumist toimub üks treeningvoor, kus iga piloot saab teha ühe proovistardi. See aitab pilootidel rada tundma õppida ning võimaldab korraldajatel täpselt kalibreerida ajavõtusüsteemi.
Kvalifikatsioonivoorud (Qualification)
Piloodid jagatakse neljaliikmelistesse gruppidesse. Läbi viiakse vähemalt kolm kvalifikatsioonivooru, kuid eesmärk on viis või rohkem, kui aeg võimaldab. Iga kvalifikatsioonilend kestab kolm minutit. Kui see aeg lõpeb, saavad piloodid poolelioleva ringi lõpetada kuni 30sek jooksul, kuid uut ringi enam alustada ei tohi.
Piloodi kvalifikatsioonitulemus määratakse kolme järjestikuse kiireima ringi põhjal, mis saavutatud ühes kvalifikatsioonivoorus. Piloodid püsivad kogu kvalifikatsiooni jooksul samades gruppides ning kasutavad sama videokanalit.
Väljalangemisvoorud (Double-elimination)
Kvalifikatsiooni 32 kiireimat pilooti liiguvad edasi double-elimination voorudesse. Igas sõidus osaleb neli pilooti. Kaks kiiremat pilooti jätkavad võitjate tabelis, kaks aeglasemat liiguvad kaotajate tabelisse või langevad pärast teist kaotust võistlusest välja. Videokanalid võivad voorude vahel muutuda, seetõttu peavad piloodid olema valmis kiiresti kanalit vahetama.
Suur finaal (Chase the Ace)
Suurde finaali jõuavad väljalangemisvoorudes edukad olnud 4 parimat pilooti. Võistluse võitmiseks peab piloot saavutama kaks sõiduvõitu ("Chase the Ace" süsteem). Lennatakse vähemalt kaks finaalsõitu ning vajadusel jätkatakse seni, kuni selgub võitja (max 5).
Finaalsõitudes jagatakse punkte järgnevalt: 1. koht: 10 punkti, 2. koht: 6 punkti, 3. koht: 3 punkti, 4. koht: 1 punkt
Võitjaks on piloot, kes esimesena saavutab kaks esikohta, sõltumata punktide koguarvust. Kõik teised piloodid järjestatakse kogutud punktide alusel. Punktide viigi korral saab kõrgema koha piloot, kellel oli parem kvalifikatsioonitulemus.
Viigid, valestardid ja korduslennud
Viigid
Kui mistahes situatsioonis või võistlusfaasis tekib kahe või enama piloodi punktide või kohtade viik, siis eelise saab piloot, kellel oli parem kvalifikatsioonitulemus.
Kvalifikatsioonivoorudes
Valestardi korral (enne stardisignaali liikumine) sõitu ei peatata, kuid eksinud piloodi esimene ringiaeg tühistatakse. Üldiselt kvalifikatsioonis korduslende ei korraldata, välja arvatud peakohtuniku erandliku otsuse korral. Piloot võib taotleda korduslendu, kui esineb videoühenduse või muid väliseid häireid. Otsuse teeb alati peakohtunik. Piloodi oma tehnika rikkeid korduslennu põhjusena ei arvestata.
Väljalangemisvoorudes ja suures finaalis
Valestardi korral:
Esimene eksimus: sõit peatatakse kohe, eksinud piloot saab hoiatuse, sõit alustatakse uuesti.
Teine eksimus: piloot eemaldatakse kohe sõidust ja tema tulemuseks jääb selle sõidu viimase koha tulemus. Ülejäänud piloodid jätkavad sõitu.
Kui õhus toimub mid-air kokkupõrge kohe pärast starti, kuid enne esimest ajaväravat, sõit peatatakse ja alustatakse uuesti ilma karistusteta. Pärast esimest ajaväravat toimunud kokkupõrked on võistlusintsidendid ning korduslende ei põhjusta.
Piloot võib taotleda korduslendu, kui esineb videoühenduse või muid väliseid häireid. Otsuse teeb alati peakohtunik. Piloodi oma tehnika rikkeid korduslennu põhjusena ei arvestata.
Iga finaalsõidu kohta on maksimaalselt kolm katset (esimene katse ja kaks korduslendu). Kolmanda katse ajal jätkub sõit sõltumata võimalikest edasistest intsidentidest. Kolmandal katsel toimuv valestart viib kohe eksinud piloodi eemaldamiseni (viimane koht). Kolmandal katsel enne esimest ajaväravat toimuvad kokkupõrked ei põhjusta eemaldamisi; piloodid võivad võimalusel jätkata.
Auhinnad, Punktid ja muu..
Hooaja punktisüsteem
Võistluse võitja saab punkte vastavalt osalejate arvule, minimaalselt 20 punkti. Iga järgnev koht saab ühe punkti võrra vähem, viimane koht vähemalt ühe punkti. Alla 20 osalejaga võistlustel vähenevad punktid proportsionaalselt 20-st.
Kiireim kvalifikatsioonisõitja saab ühe lisapunkti. Hooajal toimub viis etappi, millest iga piloodi lõpptulemusse arvestatakse neli parimat. Kõige kehvem tulemus arvesse ei lähe.
Võrdsete punktide korral hooaja lõpus eelistatakse rohkem etapivõite kogunud pilooti. Vajadusel võetakse arvesse rohkem teisi, seejärel kolmandaid kohti jne.
Võistluskategooriad ja auhinnad
Piloodid võivad võistelda korraga mitmes kategoorias:
Üldarvestus (EDRL) - iga etapi top 3 + hooaja top 3
Rahvaliiga - iga etapi top 3 + hooaja top 3
Juuniorid (alla 16 aasta) - iga etapi top 3 + hooaja top 3
Masters (üle 40 aasta) - hooaja top 3
Kaitseliit - hooaja top 3
Daamid - hooaja top 3
Eesti meistrivõistlused (Eesti FAI litsentsiga piloodid) - hooaja top 3
Korraldajatel on õigus anda välja eriauhindu vastavalt võistlustel saavutatud erilistele tulemustele või eeskujulikule sportlikule käitumisele. Eriauhindu võib anda nii etapipõhiselt kui hooaja kokkuvõttes.
Osalustasud
Juuniorid (alla 16-aastased) maksavad 5€, kõik teised maksavad 25€ iga võistluse eest. Kõik tulud lähevad korralduskulude ja auhindade katteks.
DRT Eestonia
Parimad Eesti meistrivõistluste esinejad kutsutakse liituma Drone Racing Team Estoniaga.
Ilmahoiatus
Me ei lenda, kui ilmaprognoos lubab lausvihma või temperatuure alla 12 kraadi Celsiuse järgi. Püüame kõik tühistatud võistlused asendada.
Täiendav info
Osalustasu on iga võistluse kohta. Seda saab maksta peakohtuniku kätte või pangaülekandega.
Auhinnad võivad muutuda sõltuvalt osalejate arvust ja saadud toetustest.
Hooaja lõpus toimuval auhinnatseremoonial jagatakse trofeesid ja rahalisi auhindu.
Kui teil on küsimusi või vajate lisateavet, võtke palun ühendust korraldajatega.
vaata ka kkk ja rahvaliiga
Lisainfo & kontakt:
Võta julgelt ühendust.
Võimalus 1
Üldised küsimused, diskussioon ja sõbrad kogu eluks.
Liitu Drone Racing Estonia
Discordi serveriga.
Võistluste jutt käib kanalis #võistlused
Võimalus 2
Kui muud midagi üle ei jää :)
Janno “Ragequit” Siimar
EDRL & Rahvaliiga / EDRT / HOBIzone
E-post: janno@velvet.ee
Veeb: edrl.ee, drtestonia.com, hobizone.org